tel
DEZENFEKSİYON
DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon,ortamda bulunan cansız objelerin mikroorganizmalardan kimyasal maddelerle temizlenmesidir. Günümüzde viral hastalıklar ( örneğin; Domuz gribi (H1N1),Hepatit A,Hepatit B, Aids vb.)insan sağlığının dünya çapında en büyük tehditçisidir.Bu nedenle viral hastalıkların kontrol altına alınmasının en etkili yolu dezenfeksiyondur.

Domuz gribi; daha önce insanlarda görülmezken virüsün geçirdiği değişimle artık insanlarda da görülen grip türüdür.Halen devam eden salgın insandan insana bulaştığı için çok hızlı bir şekilde yayılır.

İLETİŞİM
BULAŞMA YOLLARI - İnsanların Bir Arada Bulundukları;

İşyeri,okul,hastane,toplu taşıma araçları, otel,restoran vb. gibi yerlerde ;aksırma,öksürme,burun silme gibi eylemler sırasında ellerle bulaşabilir, buradan kapı kolu, masa, sandalye gibi ortak kullanılan cansız yüzeylere bulaşmasıyla, yüzeylere dokunma, tokalaşma, ağız, burun ve göz yolu ile bulaşabilecek hastalıkları kontrol altına almış oluruz.

İLETİŞİM
KORUNMAK İÇİN

Virüs,bakteri ve mantarların hava ya da temas yoluyla bulaşma riski yüksek ortamlarda ULV cihazları ile yapılacak uygulama hem havayı,hem de tüm yüzeyleri dezenfekte eder.Böylece bu ortamlarda bulunan insanlar hastalık etmeni,yukarıda sayılan zararlı mikroorganizmalardan korunarak hem sağlıklı bir yaşam,hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlamış olacaktır.Periyodik olarak en az ayda bir kere yapılacak dezenfeksiyon,zararlı mikroorganizmalardan korunmada süreklilik sağlayacaktır.Özellikle solunum yolları enfeksiyonlarının ve üst solunum yolu hastalıklarının salgın olduğu günlerde zaman yitirmeden yapılacak bir dezenfeksiyon uygulaması salgının önüne geçmekte büyük rol oynayacaktır.

İLETİŞİM

HER HANGİ BİR SORUNUZ MU VAR?

BİZİMLE DİLEDİĞİNİZ AN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ!

İLETİŞİM GEÇ